Лікування ангіотрофоневроза (хвороба Рейно)

Ангіотрофоневроз (Хвороба Рейно) — найбільш поширена форма спастичного ангіоневрозу. Виникає через спазм артерій дрібного калібру, що викликає порушення трофіки тканин. Найяскравіша ознака — побіління дистальних відділів кінцівок (синдром Рейно), трофічні зміни шкіри і нігтів.

Лікування може проходити консервативно — за допомогою ліків (ангіопротектори, судинорозширювальні препарати) і хірургічно — операція по перетинанню нервових стовбурів, що впливають на судини, в результаті чого судини розширюються.

Показання

Вибір методики лікування (консервативна або оперативна) в кожному конкретному випадку вирішує пацієнт спільно з фахівцем. Хірургічне лікування рекомендується розглянути при швидкому прогресуванні захворювання, відсутності ефектів від консервативної терапії, а також неможливості її проведення.

Протипоказання

Визначаються в кожному конкретному випадку індивідуально. Загальним для всіх протипоказанням є індивідуальна непереносимість препаратів при консервативному лікуванні, наявність захворювань, що перешкоджають проведенню операції (інсульт, інфаркт, ішемічна хвороба та ін.) при хірургічному.

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Головне правило — усунення причин виникнення ангіотрофоневроза (холод, вібрація, куріння, зміна професії, зниження нервового навантаження і т.д.). Тільки за умови усунення причини розвитку хвороби Рейно можна домогтися припинення нападів.

У флеболога Родіонова Олексія можна отримати повну консультацію з питань лікування ангіотрофоневроза (хвороби Рейно), дізнатися про прогнози течії в вашому випадку. Ціна лікування в Клініці судинної хірургії м.Києва індивідуальна, в залежності від обраної тактики лікування.

Запишіться на прийом