Склеротерапія

Склеротерапія — сучасний метод боротьби з варикозною хворобою, в основі якого лежить вплив склерозанта на внутрішню стінку судини, після чого вена склеюється, і припиняється кровотік в ній. Вона широко застосовується у флебології і судинній хірургії для лікування телеангіоектазій і варикозно змінених вен.

Метод можна використовувати не тільки для видалення вен на нижніх кінцівках, але і для лікування розширених судин на руках. Широко застосовується препарат Склеровейн або Фібровейна, які мають в своєму складі анестетик, що робить процедуру безболісною.

Дискомфортні відчуття, пов’язані з проколом шкіри, також відсутні, так як для пункції використовуються голки мінімального діаметра. Після введення склерозанта в уражену вену лікар здавлює її для більш міцного склеювання стінок. Склеротерапія виконується в амбулаторних умовах і триває не довше півгодини.

Реабілітаційний період

Пацієнт після процедури може повернутися до звичного життя в цей же день. Однак необхідно обов’язково дотримуватися лікарські рекомендації:

  • в першу годину після склеротерапії потрібно безперервно ходити;
  • носити компресійну білизну протягом місяця (при видаленні великої вени), а при лікуванні телеангіоектазій — пару тижнів.

У перші 3-5 місяців після процедури вена може візуалізуватися у вигляді пігментованої смужки або плями на нижні кінцівки, проте з часом естетичний дефект зникає. Протягом перших тижнів зона локалізації ураженої вени може бути більш чутливою в порівнянні з іншими областями.

Іноді в вені може знаходитися невеликий згусток крові. Для його видалення досить пунктувати дану зону через тиждень після склеротерапії. Цей тромб не несе в собі небезпеку, так як локалізується в поверхневих венах. Процедура проводиться не тільки для усунення зовнішнього вади, а й полегшення симптомів захворювання. Курс лікування може включати кілька сеансів.

Варто розуміти, що повністю позбутися від судинних зірочок за допомогою склеротерапії неможливо, тому потрібна комплексна терапія. Важливим нюансом є усунення провокуючого фактора, але іноді це неможливо (наприклад, при обтяженої спадковості, «стоячій» роботі).

За допомогою профілактичних заходів вдається знизити ризик повторного виникнення варикозних вен і телеангіоектазій, а також сповільнити прогресування хронічної венозної недостатності.

Часті питання про склеротерапії

1. Страхові компанії можуть покрити наслідки склеротерапії?

Ні, тому що страховка не охоплює область косметичної склеротерапії.

2. Як проходить сеанс склеротерапії?

Пацієнт розташовується на кушетці, після чого лікар пунктує уражену вену і вводить в її просвіт препарат, який склеює посудину. Потім вена стискається, кровотік припиняється, а внутрішня поверхня судини склеюється. Тривалість сеансу не перевищує півгодини. Залежно від локалізації телеангіоектазій може виконуватися одна або кілька пункцій.

3. Скільки сеансів потрібно всього?

Визначити точну кількість сеансів може тільки лікар на підставі зовнішнього огляду і аналізу результатів додаткового обстеження.

4. Чи займається склеротерапією лікар Родіонов?

Так, до компетенції лікаря Родіонова входить консультативний прийом пацієнтів, фізикальний огляд, діагностика судинних захворювань і вибір лікувальної тактики, в тому числі проведення склеротерапії.

5. Що потрібно для проведення склеротерапії?

Для виконання процедури використовується спеціальний препарат Склеровейн, Фібровейна, які склеюють вену зсередини.

6. Де проводиться склеротерапія?

Склеротерапія виконується в процедурному кабінеті.

7. Скільки потрібно чекати, якщо мені показана склеротерапія?

Процедура може бути проведена в день звернення або через кілька днів. Усе залежить від обсягу необхідного обстеження, результатів діагностики і наявності супутніх захворювань у пацієнта.