Склеротерапія – процедура, підготовка, методи і курс лікування

Склеротерапія на сьогоднішній день вважається одним з провідних методів у флебології для лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок. Її суть полягає у введенні спеціальної речовини-склерозанта в уражену вену, після чого відбувається склеювання судинних стінок.

Таким чином, вена зникає, при цьому відзначається хороший естетичний ефект, а результат зберігається на довгий час. Іноді склеротерапія не може повністю позбавити від варикозу, але все ж приносить помітні поліпшення в стані венозної системи ніг.

Техніка проведення

Процедура полягає у введенні в просвіт варикозно зміненої вени склерозанта. Його обсяг може досягати 10 мл за один сеанс. Лікувальний курс включає до 4-х сеансів склеротерапії. Маніпуляція досить добре переноситься пацієнтами, не супроводжується хворобливими відчуттями, так як для введення препарату використовується голка невеликого діаметру.

На території України широко застосовується «Склеровейн» (Швейцарія), дозволений для проведення склеротерапії. Він абсолютно безпечний і має анестезуючий компонент, що дозволяє зробити процедуру максимально комфортною для пацієнта. Іноді при його введенні може відчуватися невелике поколювання.

Наприкінці процедури хірург накладає спеціальні валики на зону ін’єкції. Потім потрібно бинтування нижньої кінцівки або використання компресійної білизни (панчохи, колготок), що необхідно для склеювання вени і профілактики тромботичних ускладнень.

Підготовка до процедури

Перед проведенням склеротерапії лікар ретельно опитує пацієнта про перенесені операції, хронічних захворюваннях, наявності вагітності, прийомі гормональних, протизапальних засобів і препаратів, що впливають на згортання крові.

У підготовчий етап входять такі вимоги:

  • за три доби до маніпуляції слід відмовитися від алкогольних напоїв;
  • в день склеротерапії не варто наносити на шкірні покриви ніг косметичні засоби або проводити епіляцію;
  • перед сеансом бажано прийняти душ;
  • одяг має бути вільним і комфортним.

Після проведення склеротерапії:

  • рекомендується годинна піша прогулянка;
  • виключається тривале перебування в стоячому / сидячому положенні;
  • гігієнічний душ дозволяється тільки на третю добу;
  • протягом 2-х місяців забороняються лазні та сауна.
Варіанти використання склеротерапії

Склеротерапія в лікуванні варикозної хвороби нерідко комбінується з ендовенозною лазерною коагуляцією, що дозволяє отримати хороший результат і зберегти його на тривалий час. Метод ЕВЛК зарекомендував себе як один з найефективніших в флебології і відрізняється прекрасним косметичним ефектом.

Склеротерапія також може застосовуватися в лікуванні трофічних виразок, причиною появи яких є хронічна венозна недостатність. Під контролем доплера виконується прицільне введення склерозанта в перфорантні вени, які провокували виникнення трофічних порушень. Після склеювання судини виразкові дефекти починають поступово гоїтися.