Небезпека судинних зірочок

Судинні зірочки – локальне розширення капілярів кровоносної системи, яке викликане зниженням тонусу судин. Це перші ознаки застійних явищ. Вони можуть виникати по всьому тілу, переважно охоплюючи нижні кінцівки. Самі по собі телеангіектазії не є небезпечними, від них легко можна позбутися за допомогою косметологічних або хірургічних методів. Але поява судинних зірочок може бути фактором, що насторожує, першою ознакою хвороби судин, що вказує на початок патологічного процесу.

Судинні зірочки виникають нерідко на тлі гормональних змін організму, часто виявляються під час вагітності або з початком клімаксу. При появі зірочок рекомендована консультація фахівця. Займається цими проблемами лікар-флеболог.

Як же утворюються телеангіектазії? Причиною виступає системне ураження сполучної тканини, з якої складається шкірний покрив. Для природного кровообігу виникають перешкоди, викликані ущільненням тканин. Тиск крові збільшується, дрібні судини розширюються. Не тільки великі вени і артерії схильні до варикозної хвороби, вона може вражати і дрібні судини і капіляри. Якщо не вжити вчасно заходів, хвороба пошириться на більш великі судини. Крім появи судинних зірочок виникають інші симптоми:

  • втому ніг;
  • судоми ночами;
  • хворобливі відчуття при ходьбі;
  • набряклість.

А це вже ознаки варикозного розширення вен.

Не потрібно легковажно ставитися до судинних зірочок як тільки до косметичних дефектів. При їх інтенсивному прояві досить проконсультуватися з досвідченим фахівцем, щоб вжити заходів. Якщо зірочки є ознакою початку хвороби, лікар призначить лікування. Якщо ж розширення дрібних капілярів не має під собою клінічних причин, то їх легко можна видалити в кабінеті косметолога. Діагностика має на увазі фізичний огляд шкірного покриву пацієнта, збір анамнезу, ультразвукове дослідження судин за допомогою доплерографії.

У Києві з цим допоможуть впоратися кваліфіковані лікарі. Одним з них є Родіонов О.С. – судинний хірург, флеболог, фахівець в області діагностики і лікування багатьох захворювань судин: варикозу, тромбозу, тромбофлебіту, трофічних виразок і т.д. Доктор використовує сучасні методи лікування судинних захворювань, малоінвазивної хірургію.