Міфи про варикоз

Варикоз або варикозна хвороба – патологічне розширення вен нижніх кінцівок, що призводить до порушення кровотоку і нездатності клапанів нормально функціонувати. Це захворювання досить широко поширене у чоловіків і у жінок. У групі ризику люди:

  • мають спадкову схильність;
  • мають надлишкову вагу;
  • які ведуть малорухливий, сидячий спосіб життя;
  • тривалий час проводять стоячи (продавці, перукарі, хірурги тощо).

Судинні хвороби лікує лікар-флеболог. Навколо лікування варикозу існує безліч міфів, розвіяти які допоможе кваліфікований фахівець, судинний хірург, флеболог Родіонов Олексій Сергійович.

Міф 1. Варикозна хвороба носить хронічний характер і погано піддається лікуванню.

Насправді, варикоз розвивається досить довго, роками. Якщо вжити заходів на початкових етапах хвороби, можна легко вирішити цю проблему. Основна небезпека варикозу – його наслідки у вигляді тромбофлебіту, тромбозу глибоких вен або виразки. Щоб запобігти цим ускладнення, хворобу не можна запускати. Чим раніше проконсультуватися з фахівцем, тим ефективніше безопераційні методи лікування. Правильне і вчасно розпочате лікування призупиняє розвиток хвороби.

Міф 2. З віком розширення вен неминуче.

Це не зовсім відповідає дійсності. Звичайно, після досягнення певного віку збільшує ризик розвитку багатьох захворювань. Але не всі літні люди страждають від варикозу. Іноді з варикозним розширенням стикаються молоді люди і навіть підлітки. Тут важливу роль відіграє спадковість і наявність сильних гормональних змін в перебігу життя, наприклад, тривалий прийом гормональних препаратів або вагітність.

Міф 3. Вилікувати варикоз можна тільки за допомогою стандартної хірургічної операції.

Ця інформація не відповідає дійсності. По-перше, на початкових стадіях хвороби лікування проводиться безопераційним методом. По-друге, сучасні малоінвазивні операції – це малотравматичні втручання, після яких пацієнт самостійно на своїх ногах відправляється додому. Після них не залишається потворних слідів або шрамів. Сьогодні застосовують різні методи лікування: ендовенозна лазерна коагуляція, пінна склеротерапія, мініфлебектомія і інші.

Міф 4. Пацієнт самостійно може визначити у себе наявність варикозу за зовнішніми ознаками.

Діагностика варикозу повинна виконуватися фахівцем. Часто схожі симптоми мають інші захворювання, і навпаки, варикоз може не відразу проявити себе в повній мірі. Тому, при перших ознаках хвороби потрібна консультація лікаря, потрібен флеболог. У Києві можна вибрати фахівця, відповідного будь-яким очікуванням.

Міф 5. Вилікувати варикоз можна мазями або спеціальними гелями.

Це не зовсім так. Як правило, пацієнт, якому призначають венотоникі, нехтує іншими рекомендованими методами терапії. Люди вибирають більш легкий вид лікування, часто ігноруючи рекомендації з хірургічного лікування. В результаті хвороба прогресує, набуває затяжного характеру і вимагає більш радикального підходу. Важливо прислухатися до порад флеболога, використовувати правильно підібраний компресійний трикотаж, малоінвазивної хірургію.