Методи лікування захворювань судин і вен (процедури)

Згідно зі статистичними даними, більше 20-ти мільйонів людей, які проживають на території України, страждають від судинних захворювань. Завдяки стрімкому розвитку лікувальних методів в флебології і судинної хірургії лікарі мають можливість надати спеціалізовану допомогу пацієнтові без ризику розвитку ускладнень.

У клініках судинної хірургії широко використовуються малоінвазивні втручання, перевагою яких є хороший естетичний ефект, тривалий результат, коротка реабілітація і мінімальний ризик виникнення побічних реакцій.

У лікуванні судинної патології найчастіше застосовуються такі методи
  • Склеротерапія. Вона являє собою процедуру, в процесі якої в просвіт варикозно зміненої вени вводиться спеціальна речовина-склерозант, після чого посудину склеюється, блокується кровотік. Методика застосовується для усунення «судинних зірочок», а також варикозних розширень вен. Тривалість процедури не перевищує півгодини.
  • Електротермічна коагуляція — використовується в комбінації з склеротерапією для отримання кращого результату. Дозволяє позбутися від маленьких судин, які погіршують зовнішній вигляд.
  • Мікрофлебектомія — малоінвазивне втручання, в процесі якого через кілька маленьких розрізів або проколів видаляються уражені вени. Для виведення посудини на поверхню шкіри використовується спеціальний гачок. Після процедури зазвичай не залишається слідів.
  • Ендовенозная лазерна абляція — інноваційний метод, що дозволяє без сліду видалити варикозно змінені вени. У процесі малоінвазивного втручання теплова енергія лазера формує згусток крові в просвіті судини, після чого він запаюється, і припиняється кровотік.

При використанні перерахованих методів лікування пацієнт повертається до звичного життя на наступний день після маніпуляції. До вимог післяопераційного періоду відноситься:

  • заборона на відвідування лазні, сауни;
  • використання компресійного трикотажу;
  • обмеження по фізичній роботі;
  • заборона на тривале перебування в положенні стоячи і сидячи.

За наявності показань лікар може рекомендувати проведення хірургічного втручання в обсязі флебектоміі. Операція виконується в стаціонарі, під загальною або спінальножю анестезією. Дана методика використовується при ускладненому перебігу варикозу, ураженні великих судин і важкої венозної недостатності.

Щоб уникнути виникнення ускладнень і проведення великої операції, рекомендується звертатися до фахівців при появі перших симптомів судинних хвороб. Тільки так можна обмежитися медикаментозною терапією і малоінвазійними втручаннями.