Ендовенозна лазернотеплова абляція (ЕВЛА)

Ендовенозна лазерна теплова абляція — сучасний лікувальний метод, що використовується при варикозній хворобі, хронічній венозній недостатності. Його завданням є блокування патологічного скидання крові з варикозно деформованих вен в сусідні судини. Методика не має на увазі виконання розрізу, тому відрізняється відмінним естетичним результатом.

Теплове випромінювання лазера впливає на певну ділянку судини, внаслідок чого в просвіті вени закипає кров, і формується згусток. Таким чином, припиняється кровотік всередині судини, а сама вена втрачає функціональність і згодом заміщується сполучною тканиною.

Прокол шкіри виконується спеціальною голкою, яка далі йде у велику підшкірну вену. Довжина лазерного променя становить 1470 нм, що дозволяє ретельно випалити внутрішню поверхню судини, зруйнувати його стінку і в кінцевому підсумку, запаяти вену.

Яким чином вени зникають після процедури?

Для того щоб зрозуміти, як зникають вени після абляції, потрібно розуміти механізм судинного ураження. Він представлений наступними процесами:

  • недостатність клапанного апарату в венозної системі ніг, через що спостерігається зворотний потік крові (зверху вниз) замість фізіологічного її просування в напрямку до серця (від низу до верху);
  • порушення кровотоку;
  • розвиток застою;
  • збільшення тиску крові на венозні стінки;
  • розширення вен;
  • виникнення судинної звивистості;
  • формування вузлів.

Таким чином, з’являються варикозно змінені вени, які призводять до появи таких симптомів, як важкість у ногах, набряки, порушення трофіки тканин. Завдання ендовенозної лазерної теплової абляції полягає в усуненні уражених вен, нормалізації кровотоку і попередженні повторного появи варикозу через підвищеного тиску у венозній системі.

Шляхом блокування патологічного скидання кров надходить в глибокі вени, що є фізіологічним процесом. Згідно зі статистичними даними, через 1-2 місяці після процедури розширені вени стають більш вузькими, що вказує на високу ефективність лікування.

Нерідко процедура комбінується з мініфлебектомією, що дає можливість досягти максимального результату терапії. Мініфлебектомія — малоінвазивне втручання, в процесі якого через невеликі розрізи шкіри за допомогою спеціального гачка підчіплюються і видаляються уражені вени. Подібне лікування проводиться під місцевою анестезією. Після нього не залишається слідів, що важливо для пацієнтів.

Особливості процедури

Під час процедури пацієнт не відчуває будь-яких дискомфортних або болючих відчуттів, так як всі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією. Після лікування оперированная кінцівка повинна перебувати в компресійному білизна. Це можуть бути панчохи, колготи, еластичні бинти. Тривалість процедури не перевищує години.

Пацієнт в цей же день повертається до колишнього життя.

Реабілітаційний період

Рідко після ендовенозної лазерної теплової абляції виникають хворобливі відчуття. З симптомом легко справляється анальгетик. Зазвичай процедура переноситься пацієнтами добре і не супроводжується ускладненнями.